Pedikúra

Dopřejte svým chodidlům zvláštní péči

Pedikúra se věnuje problémům, prevenci a péči o dolní končetiny, především chodidla. Provádí ošetření kůže na nohou, nehtů a nehtové kůžičky. Denně jsou naše končetiny zatěžovány, alespoň 12 hodin denně je nosíme v obuvi, to vše může způsobit velké nepříjemnosti s našimi chodidly.

Pedikúra se dá brát jednak jako kosmetická, ale i jako zdravotní služba, která nám může pomoci od různých problémů jako je suchá kůže, plísně na nohou, deformované nehty,puchýřky, plísně nehtům otoky dolních končetin, kuří oka, zarůstající nehty, zrohovatělá kůže atd. Mokrá pedikúra se využívá pro ošetření nohou již několik let.

Celá procedura začíná koupelí nohou v lázni se změkčujícími přísadami. Koupel trva deset až patnáct minut a během této doby dojde ke změkčení otlaků a mozolů a uvolnění nečistot z nehtových lůžek. Po lázni se nohy důkladně osuší a odstraní se přebytečná kůže a otlaky, kuří oka a následuje úprava nehtů. při mokré pedikúře se používá skalpel s pomocí kterého se šetrně odstraní změkčené kožní přebytky.